Studio Wschód – odkrywaj Kresy razem z nami

Studio Wschód

Po raz czwarty w Kazachstanie

Dowiedz się więcej


Znw jestemy w Kazachstanie Po raz czwarty wolontariusze Akcji MOGI PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA koordynowan przez Fundacj Studio Wschd rozpoczli porzdkowanie mogi zesacw w pnocnym Kazachstanie W 1936 roku Stalin zesa tutaj tysice naszych rodakw z Podola ...

Studio Wschód

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

W ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" fundacja studio wschód odwiedza i pielęgnuje ponad 130 polskich cmentarzy znajdujących się na kresach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej (dzisiejsza Ukraina).

Dowiedz się więcej

Studio Wschód

Wsparcie dla rodaków
i ofiar wojny

Co roku, dostarczamy dziesiątki ton darów (głównie żywnościowych) dla naszych rodaków żyjących na kresach (a przez ostanie dwa lata także dla ofiar wojny), które pomagają im w codziennym życiu i niejednokrotnie decydują czy przeżyją kolejne miesiące czy będą musieli głodować. W okresach świątecznych dostarczamy także paczki z prezentami dla najmłodszych.

Dowiedz się więcej

Studio Wschód

Reportaże


Nasza ekipa z pasją przygotowuje fascynujące reportaże z odwiedzanych miejsc, które możecie zobaczyć w TVP Polonia oraz na naszym kanale na YouTubie. Filmy te przybliżają piękno, historię, kulturę i tradycje naszych rodaków mieszkających na kresach. Zapraszamy do śledzenia naszych działań i dzielenia się nimi z innymi!

Dowiedz się więcej

O fundacji

Grażyna Orłowksa-Sondej

Studio Wschód – największe miejsce kresowych spotkań

Witamy na portalu Studio Wschód, dzięki któremu tworzymy wielką kresową społeczność. Tutaj będziemy dzielić się z Państwem informacjami, opowiadać wzruszające historie, relacjonować najważniejsze wydarzenia i pisać o naszych akcjach, m. in. Mogiłę pradziada… i Paczka na Kresy. Chcemy, by poprzez portal, nasi rodacy na Kresach opowiadali o swoich życiowych historiach i mieli możliwość pokazania, jak bardzo kochają Polskę.

Najnowsze wpisy

  • Po raz czwarty w Kazachstanie

    Po raz czwarty w Kazachstanie

    Znów jesteśmy w Kazachstanie. Po raz czwarty wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA, koordynowaną przez Fundację Studio Wschód, rozpoczęli porządkowanie mogił zesłańców w północnym Kazachstanie. W 1936 roku Stalin zesłał tutaj tysiące naszych rodaków z Podola i Polesia. Uznał ich za wrogów narodu. Skazał na zagładę w surowym kazachskim stepie. Utracili ojczyznę, wolność, kontakt…

Nasze akcje

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

W ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” fundacja studio wschód odwiedza i pielęgnuje ponad 130 polskich cmentarzy znajdujących się na kresach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej (dzisiejsza Ukraina).

Więcej…

Paczka na kresy

Co roku, dostarczamy dziesiątki ton darów dla naszych rodaków żyjących na kresach, które pomagają im w codziennym życiu i niejednokrotnie decydują czy przeżyją kolejne miesiące czy będą musieli głodować. W okresach świątecznych dostarczamy także paczki z prezentami dla najmłodszych.

Repatriacje

Pomagamy naszym rodakom, którzy z przyczyn niezależnych od nich zostali za granicami naszego kraju.