9 Spotkanie Kresowian po latach

You are currently viewing 9 Spotkanie Kresowian po latach

Dnia 22 października 2016r., na zaproszenie Pana Tadeusza Szewczyka- Prezesa Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej oraz Pana Stanisława Longawy- Wójta Gminy Kłodzko, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Jugowie uczestniczyła w 9 Spotkaniu Kresowian po latach w Kłodzku.

 

Bożena Sołek- Muzyka w imieniu społeczności gimnazjum złożyła wieniec pod Pomnikiem Pamięci w Parku Strażackim w Kłodzku, oddając Hołd Pamięci Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947.

 

Główne uroczystości odbyły się w Publicznym Gimnazjum im. St. Reymonta w Kłodzku. Podczas spotkania Kresowianie i zaproszeni goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Kłodzkiego Chóru Concerto Glacensis oraz programów artystycznych w wykonaniu gimnazjalistów z Wojborza i Kłodzka. Życzenia sukcesów oraz dalszego zwiększania liczby księgozbioru, z okazji 10- lecia  Działu Kresowego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, złożył Pan Tadeusz Szewczyk.

 

Największe poruszenie w czasie  uroczystości nastąpiło podczas wykładu autorskiego dr Lucyny Kulińskiej- doktora nauk z zakresu historii i politologii na Wydziale Nauk Społecznych Stosowanych AGH w Krakowie. Wypowiedź na temat rzezi wołyńskiej oraz stanowiska Polski i Ukrainy w  w/w  temacie była często przerywana gromkimi brawami.

Dyrektor gimnazjum w Jugowie dziękuje za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w uroczystościach 9 Spotkania Kresowian po latach w Kłodzku.

34 56 345 unnamed unnamed12 wolyn_43