Białostocka pomoc humanitarna w Łucku

You are currently viewing Białostocka pomoc humanitarna w Łucku

Do łuckiego centralnego punktu zbiórki pomocy humanitarnej dotarł 13-tonowy ładunek z Białegostoku – miasta partnerskiego Łucka.

Zbiórka pomocy humanitarnej trwała kilka tygodni. Po umieszczeniu wszystkiego na paletach, Sp. z o. o. Scandica Logistics bezpłatnie dostarczyła ładunek na Ukrainę. Wiceprezes zarządu firmy transportowej Paweł Sokołowski osobiście wsiadł za kierownicę pojazdu ciężarowego.

Wolontariusze cieszyli się z powodu ubrań i produktów żywnościowych, a szczególnie z rzeczy niezbędnych na froncie: opasek uciskowych, krótkofalówek, powerbanków, karimat i aż sześciu generatorów prądu.

Już od poniedziałku pomoc rozprowadzana jest po całej Ukrainie. Część rzeczy, m.in. fartuchy medyczne i niektóre leki, zostały w Łucku na rzecz miejscowego szpitala wojskowego. Tymczasem wolontariusze czekają na kolejne ładunki humanitarne od darczyńców z Polski, Niemiec, Francji, Rumunii, Szwajcarii oraz krajów bałtyckich.

„Nie słowem, lecz czynem nasi polscy sąsiedzi wspierają Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem” – zaznacza Łucka Rada Miejska.

źródło: monitorwolynski.com

Zobacz również:

https://studiowschod.pl/artykuly/pomoc-polakom-na-wschodzie-moldawia/