Budowa muru na granicy białoruskiej zakończona

You are currently viewing Budowa muru na granicy białoruskiej zakończona

Polska zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią i nielegalne przedostanie się do Polski jest obecnie niemożliwe.

Ogłosił tak w sobotę sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Na granicy z Białorusią trwa obecnie montowanie perymetrii. To kolejny etap inwestycji w nowoczesne zabezpieczenia, którymi RP wzmacnia ochronę naszej granicy. Fizyczna bariera i patrole Straży Granicznej obecnie mają kompletnie udaremnić nielegalne przekraczanie granicy z Białorusi do Polski.

Granicę polsko-białoruską na 186 km zabezpiecza pięciometrowy płot ze stalowych przęseł zwieńczony drutem żyletkowym. Trwa natomiast budowa bariery elektronicznej. Obecnie instalowane są słupy pod kamery, kable zasilające i transmisyjne.

Jak zapowiada Straż Graniczna, odcinki bariery elektronicznej będą sukcesywnie oddawane i uruchamiane. Pierwsze kilometry bariery elektronicznej mają być uruchomione pod koniec września.

źródło: l24.lt

Zobacz również: