Jubileuszowy koncert zespołu „Kresowy Płomień”

You are currently viewing Jubileuszowy koncert zespołu „Kresowy Płomień”

2 października, o godz. 16.00 w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, zespół wokalny „Kresowy Płomień” wystąpi z programem artystycznym z okazji 20-lecia swego istnienia.

Zespół wokalny „Kresowy Płomień” został założony 25 września 2002 roku i w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Inicjatorami byli mieszkańcy Zujun (rejon wileński), którzy stanowią podstawę składu zespołu. Kolektyw wykonuje m.in. polskie piosenki ludowe oraz utwory współczesne. Zespół brał aktywny udział w różnych przedsięwzięciach, niejednokrotnie gościł w Polsce.

Po niedługiej przerwie w działalności zespół znowu wrócił na scenę 6 lipca 2015 roku. Od czasu wznowienia swojej działalności scenicznej, zespół wziął udział w ponad 70 przedsięwzięciach.

Podczas pandemii zespół nie mógł zaprezentować się na scenie, dlatego aktywnie nagrywał filmiki wideo z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Nocy Kupały czy też zapustów – by w taki sposób być bliżej publiczności. 

Członkowie zespołu śpiewają, jak również sami aktywnie uczestniczą w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć – konkursów, wieczorów poetyckich, koncertów świątecznych, dożynek i zapustów. Poprzez swoją działalność zespół dąży do promocji i zachowania kultury polskiej na Litwie.

źródło: l24.lt

Zobacz również: