Kolejna karetka dla Dubna

You are currently viewing Kolejna karetka dla Dubna

Nowa karetka pogotowia, przekazana z Giżycka na rzecz Dubna, jest kolejnym zwieńczeniem współpracy partnerskiej, bowiem zapewniona została przez niemieckich partnerów Giżycka.

Kolejnym efektem współpracy Dubna z Giżyckiem była nowa karetka pogotowia. Miasto otrzymało ją od niemieckich partnerów Giżycka, o czym informuje Dubieńska Rada Miejska.

Jak podaje Dubieńska Rada miejska, karetka w postaci samochodu typu Ford Transit Custom Ambulance znalazła się w mieście dzięki niemieckiemu powiatowi Saalkreis, leżącego w kraju związkowym Saksonia-Anhalt.

Zakup oraz dostawa odbyły się z pomocą przedstawicieli Giżycka – starosty powiatu Mirosława Drażdżewskiego, burmistrza Wojciecha Iwaszkiewicza – przy asyście Iwana Pika, będącego prezesem oddziału mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce.

Za sprowadzenie samochodu do Polski odpowiadał Robert Kempa, stojący na czele giżyckiej rady miejskiej. Do punktu docelowego w Dubnie karetka trafiła przy wsparciu dubieńskiego burmistrza Wasyla Antoniuka. Wasyl Bondaruk z rady miejskiej za kierownicą pojazdu bezpiecznie dostarczył go z Polski na Ukrainę.

Zobacz również: