Polska wspomaga ukraińskich ratowników

You are currently viewing Polska wspomaga ukraińskich ratowników

W ramach programu „Polska Pomoc” Konsulat Generalny RP w Łucku udzielił wsparcia dwóm jednostkom ratowniczo-gaśniczym Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (DSNS).

27 października w Urzędzie Miejskim w Buczaczu Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak podpisał porozumienie o współpracy Konsulatu z 4. Państwowym Oddziałem Ratowniczo-Gaśniczym Zarządu Głównego Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie tarnopolskim.

Dokument przewiduje, że Jednostka nr 9 Straży Pożarnej i Ratowniczej Miasta Buczacz otrzyma namiot z urządzeniem grzewczym, cyfrowymi radiostacjami i innym sprzętem ratowniczym o wartości 26 tys. euro.

Prezydent miasta Witalij Frejak podziękował polskim partnerom za solidarność z Ukrainą: „Społeczność Buczacza docenia wsparcie Polski w tych trudnych czasach, bo od początku wojny Polacy jako jedni z pierwszych przyszli nam z pomocą i nadal deklarują wsparcie dla niepodległości i niepodzielności naszego państwa.”

25 października podobne porozumienie zostało podpisane przez Konsulat Generalny RP w Łucku i 4. Państwowy Oddział Ratowniczo-Gaśniczy Zarządu Głównego Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie wołyńskim w ramach programu „Polska pomoc dla usprawnienia bazy logistycznej ratowników w Maniewiczach”. Zgodnie z nim przewidziany jest zakup sprzętu i wyposażenia przeciwpożarowego o wartości 26 tys. euro.

źródło: monitorwolynski.com

Zobacz również: