Polski serial „Czas honoru” w publicznej ukraińskiej telewizji

You are currently viewing Polski serial „Czas honoru” w publicznej ukraińskiej telewizji

Na ukraińskim kanale UA.ПЕРШИЙ, wydawanym przez publiczną telewizję, od pewnego czasu emitowany jest serial „Czas honoru”, opowiadający o młodych polskich oficerach – „cichociemnych”, którzy zostali zrzuceni do okupowanej Polski w 1941 roku.

Serial pokazywany jest w każdą niedzielę, w specjalnym bloku od godz. 17 do 20.30, dzięki czemu ukraińscy widzowie mogą obejrzeć kilka odcinków jednego dnia. W Polsce serial cieszy się dużą popularnością i jest wysoko oceniany zarówno przez publiczność, jak i krytyków. Wyemitowano 6 sezonów. Poniżej oficjalny opis dystrybutora:

Fascynująca i mało znana karta historii polskiego ruchu oporu. Opowieść o okupacyjnej rzeczywistości i spadochroniarzach, którzy zostają przerzuceni do Polski. W Warszawie żołnierze podziemia żyją z fałszywą tożsamością i w ciągłym zagrożeniu. Na co dzień ocierają się o śmierć i zdradę. Wojna brutalnie wystawia na próbę ich charaktery. Bywa, że obowiązek służby ojczyźnie pozostaje w konflikcie z ich własnym, często skomplikowanym życiem emocjonalnym. Niezwykle intensywnie przeżywają trudne chwile swojej młodości, równie mocno kochając i nienawidząc. Odważni i niezawodni decydują się w bojowej akcji odbić przyjaciela z niewoli.

Oprócz Ukrainy serial pokazano we Włoszech, Szkocji , na Litwie, w  Czarnogórze, a nawet w Chinach.

Fot. wizyt.net

Czytaj również:

Lekcja historii po ukraińsku

O tym jak Ukraińcy próbowali przywłaszczyć sobie polskie zwycięstwo pod Monte Cassino