Powrót tradycji świętojańskiej w Jaszunach

You are currently viewing Powrót tradycji świętojańskiej w Jaszunach

24 czerwca na dwór w Jaszunach po dwuletniej przerwie wróciła tradycyjna impreza świętojańska, która rozpoczęło się od gratulacji solenizantów.

W uroczystości wzięli udział mer rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz, dyrektor administracji samorządu rejonu solecznickiego Józef Rybak, starosta gminy jaszuńskiej Zdzisław Mažejko oraz dyrektor Centrum Kultury w Solecznikach Grażyna Zaborowska.

Na świętojańskiej scenie pojawił się zespół pieśni i tańca „Znad Mereczanki” z pieśniami ludowymi i wiciem wieńców, zespół „Art of Music”, zespół „DixXband” z Kowna (tradycyjny zespół jazzowy, grający muzykę w stylu swingowym, rock and rollowym, boogie woogie oraz vintage jazz) oraz amerykańska piosenkarka Karen Edwards, która wystąpiła z zespołem Jazz Band Ball Orchestra z Polski.

W najkrótszą noc w roku Centrum Kultury w Solecznikach przygotowało niespodziankę.
O zmierzchu publiczność czekały pokazy ognia i światła. Teatr AKT zaprezentował pełen napięcia, emocjonalny spektakl „JA GORE”, w którym nie zabrakło emocjonalnych efektów ognia i światła. Taniec, muzyka i ogień połączyły się w jedną wciągającą historię, a uczestnicy imprezy stali się jej częścią.

Zobacz również:

http://www.studiowschod.pl/artykuly/pomoc-polakom-na-wschodzie-moldawia/