Samorządowcy dla Rodaków na Kresach

You are currently viewing Samorządowcy dla Rodaków na Kresach

Wołowscy radni na czele z burmistrzem Wołowa Dariuszem Chmurą przekazali w ostatnich dniach kilkadziesiąt paczek, które trafią do Polaków na Ukrainie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Za wschodnią granicą Rzeczypospolitej żyje wielu naszych Rodaków, którzy co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia czekają na wieści oraz paczki z Macierzy. Fundacja Studio Wschód ponownie poniesie pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych krajan. Szczególnie w tym roku w trakcie pandemii ich sytuacja jest wyjątkowo dramatyczna. Byliśmy w lutym z konwojem pomocowym. Otrzymujemy liczne apele od Rodaków na wschodzie, na które nie możemy nie odpowiedzieć.

Od wielu lat organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy pozostali na wschodzie. W tym roku akcja pomocowa jest utrudniona przez obostrzenia. Potrzebujemy funduszy na pokrycie transportu i zakupu darów.

Potrzebne będą słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, żywność długoterminową! Zbieramy fundusze i dary do 20 grudnia.

Jeśli chcesz wysłać paczkę napisz na poniższy adres:

artursulkowski47@gmail.com

Zobacz poniżej jak do tej pory wspieraliśmy naszych Rodaków.

https://youtube.com/watch?v=9rurUezvJlA%3Fshowinfo%3D0https%3A

Jeśli chcesz wesprzeć akcję kliknij TUTAJ!