Wielka zbiórka dla Kresowian w Gminie Nowa Ruda

You are currently viewing Wielka zbiórka dla Kresowian w Gminie Nowa Ruda

W tym roku na terenie Gmina Nowa Ruda ponownie jak co roku nie zabrakło odruchów serca i wsparcia w okresie świątecznym dla Rodaków żyjących na wschodzie. Przedstawiamy relacje z przeprowadzonej akcji.

Po raz kolejny, mimo panującej pandemii, nie zapominamy o Rodakach na Kresach Wschodnich.  Święta to magiczny czas, w którym dzielimy się wszystkim co najlepsze: dobrem, miłością, ciepłym słowem oraz ciepłym pokarmem. Wolontariusze z Jugowa – Fundacji Studio Wschód w tym czasie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie w postaci świątecznych paczek z żywnością długoterminową.

Odzew mieszkańców Gminy i Miasta Nowa Ruda pokazał, że świąteczna paczka to dla nas wszystkich także dar pamięci o tych, którzy pozostali poza wschodnimi granicami naszej ojczyzny. Dzięki Państwa ofiarności mogliśmy przekazać 133 paczki dla polskich rodzin na Kresach. Za wielkie serca okazane podczas akcji „Świąteczna paczka dla Polaków na Kresach”.

Dziękujemy: Urząd Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Parafia Św. Katarzyny w Jugowie, Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Nowa Ruda – Słupiec, Zespół Szkół Nr 1 w Jugowie, Przedszkole Samorządowe w Jugowie, Zespół Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, Niepubliczne Szkoły Specjalne w Ludwikowicach Kłodzkich, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Nowej Rudzie – Drogosław, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowej Rudzie, Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, mieszkańcy Gminy i Miasta Nowa Ruda. Za organizację transportu darów do Wrocławia dziękujemy Danielowi Markiewiczowi z Jugowa.

Natalia Muzyka

Galeria zdjęć z akcji